Beskid Mały

Spokojną wycieczką na Bukowski Groń kończymy koronę Beskidu Małego z KZKG RP

19.08.2018 Porąbka–>Trzonka(727 m n.p.m.)–>Bukowski Groń(767 m n.p.m.)–>Porąbka

Do zdobycia złotej odznaki korony Beskidu Małego w projekcie KZKG RP pozostał nam tylko jeden szczyt, a był nim Bukowski Groń. Wycieczkę zaczynamy z Porąbki, gdzie na szczyt prowadzą dwa szlaki niebieski oraz zielony. Postanawiamy zrobić pętle i ruszamy niebieskim szlakiem, którego początek biegnie wzdłuż Jeziora Czaniec. Pierwsze cztery kilometry to głównie asfalt co przy takim upale jest bardzo wyczerpujące. Dochodzimy wreszcie do lasu i drogi szutrowej, przez którą prowadzi droga krzyżowa. Podejście jest bardzo łagodne i po trzech kilometrach docieramy do Chatki „LIMBA” gdzie zatrzymujemy się na kawę.

W tym miejscu pozdrawiamy Panią gospodynie, z którą troszkę porozmawialiśmy. Następnie udajemy się w kierunki szczytu szlakiem zielonym. Po przejściu około kilometra dochodzimy do znaku Masyw Bukowskiego Gronia, jest oznaczenie, że szczyt jest poza szlakiem. Po dotarciu na szczyt Bukowskiego Gronia, robimy sobie pamiątkowe zdjęcie i ruszamy dalej w kierunku Porąbki. Szczyt jest w środku lasu, a widoki z niego zerowe. Teoretycznie powinniśmy wrócić do tabliczki odejścia szlaku, jednak postanawiamy udać się na ślepo w kierunku Porąbki, bo zielony szlak musi być gdzieś poniżej nas.

Bukowski Groń 767 m n.p.m. (20/20) KBMŁ

Po przejściu niedużej odległości dochodzimy do zielonego szlaku i udajemy się w stronę samochodu, do którego pozostało nam 3,5 kilometra. Zielony szlak jest bardzo wykarczowany, co skutkowało małą ilością cienia. Ludzi na szlaku jak to w Beskidzie Małym bardzo Mało:)  Ostatni kilometr to jest droga asfaltowa, ale jest jej zdecydowanie mniej niż na niebieskim szlaku.

Takim sposobem zdobywamy pierwsze złote odznaki w Klubie KZKG RP, ale na pewno na tym nie skończymy. Na Bukowskim Groniu jest tabliczka, pod którą można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a pieczątkę do książeczki dostaniecie w chatce „LIMBA”, która jest blisko szczytu Trzonka, przez który się przechodzi. 

 

Do zobaczenia na szlaku Magia Gór:)

Galeria: Zdjęcia.

Trasa: ok. 18 km według endomondo.

Szlak: niebieski, zielony.

Nasz czas: 6:30 h

Suma podejść: 519 m.

Suma zejść: 519 m.

Punty GOT: 19.

Przebieg wycieczki:

 

Total Page Visits: 2024 - Today Page Visits: 7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.