Klub krajoznawczy Łowcy Widoków


Klub krajoznawczy „Łowcy Widoków” powstał po przeobrażeniu projektu „Wieże widokowe gór i pogórzy”, który został utworzony 11 listopada 2019 roku. Do zdobycia jest pięć stopni odznak (Popularna, Brązowa, Srebrna, Złota i Platynowa). Początkowo było pięć obszarów: Sudety, Karpaty, Góry Świętokrzyskie, Wyżyna wschodnia i Polesie oraz Wyżyna zachodnia i Nizina Śląska.

Z racji bardzo dużego zainteresowania innymi regionami naszego kraju twórcy postanowili poszerzyć ofertę o regiony niżu polskiego oraz pojezierza. Obecnie do dyspozycji mamy 10 regionów, w których możemy zdobywać wieże widokowe. Teraz każdy znajdzie coś dla siebie nawet jeśli w góry ma daleko. Oprócz tego powstały kolejne projekty:

Tatrzańskie TRIO”, w którym należy odwiedzić: doliny, wodospady oraz panoramy, 

„Bałtycka Piątka”, w których należy odwiedzić: latarnie morskie, mola, klify, fortyfikacjejeziora.

„Karkonoski Kwartet”, w którym leży odwiedzić: skałki, wodospady, panoramy oraz kotły lodowcowe.

„Bieszczadzki DUET”, do którego zaliczają się: panoramy oraz inne rozmaitości.

„Parki Krajobrazowe”, gdzie do zobaczenia jest ponad 120 parków w całej Polsce.

„Urokliwe Świętokrzyskie”, czyli projekt poświęcony ciekawym zabytkom i atrakcją turystycznym w tym województwie.

„Niesamowita Warmia i Mazury”, czyli projekt skupiający się na obszarze Warmii i Mazur.

„POLSKA!” to projekt obejmujący całe terytorium Polski z podziałem na cztery części.

„Zamki” z podziałem na Polskę, Czechy oraz Słowację.

Osoby zwiedzające góry naszych południowych sąsiadów również tam mogą kolekcjonować wieże widokowe. Obecnie jest dostępny projekt Czeski oraz Słowacki, który oczywiście łączy się z Polskim i tworzy jedną całość. W Czechach do dyspozycji mamy sześć obszarów: Krkonoše-Jeseníky, Karpaty, Krušné hory, Šumava, Povodí Berounky a Česka tabule oraz Česko-moravské vrchoviny. Natomiast na Słowacji trzy: Západopanónska panva, Západne Karpaty, Východné Slovensko. 

Odznaki są tak zaprojektowane, że po połączeniu tworzą jedną całość, co wygląda bardzo imponująco. Projekt jest stworzony dla wszystkich ludzi, którzy lubią odkrywać nowe miejsca, w które często by nie trafili. Oczywiście można go realizować razem z innymi projektami, co daje nam wielkie możliwości w planowaniu wycieczek.

Regulamin projektu zalicza wszystkie wieże i platformy widokowe zdobyte przed przystąpieniem do projektu. Wystarczy tylko odpowiednio udokumentować zdjęciem, pieczątką, czy zapisem GPS. Kolejnym udogodnieniem jest fakt, że miejsc do odwiedzenia jest więcej niż potrzebnych punktów na złotą odznakę, co daje nam wybór wież na które wejdziemy. Lista jest cały czas otwarta i aktualizowana, ponieważ część wież jeszcze jest w budowie, inne są w planach, a jeszcze inne mogą niebawem zniknąć ze szczytu. Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji znajdziecie na stronie Tutaj.

Total Page Visits: 2876 - Today Page Visits: 2