Beskid Mały

Krótka wycieczka na Żurawnicę z KZKG RP

27.07.2018 Krzeszów Górny–>Żurawnica(724 m n.p.m.)–>Krzeszów Górny.

Po wcześniejszej bardzo wyczerpującej wyprawie i dwóch dniach odpoczynku postanawiamy zrobić sobie trochę luźniejszą wycieczkę, tym bardziej, że pogoda się trochę popsuła. Tak więc wybraliśmy się do Krzeszowa, który jest położony w powiecie Suskim w województwie małopolskim, aby wejść na najniższy szczyt Beskidu Małego, Żurawnicę. Na szczyt prowadzą dwa szlaki czerwony oraz zielony co na pewno uatrakcyjnia chodzenie, bo nie trzeba wracać tą samą drogą.

W górę wybieramy się czerwonym szlakiem, który jest częścią (MSB) Małego Szlaku Beskidzkiego, a początek długo ciągnie się asfaltem. Dopiero w połowie drogi zaczyna się las. Przez las ciągnie się wąska ścieżka i widać, że szlak jest bardzo rzadko uczęszczany, ale nie można odmówić mu uroku. Przy samym szczycie ostre podejście po kamieniach i przewróconych drzewach. Wejście nie zajęło dużo czasu i po trzech kilometrach meldujemy się na szczycie. Widoków na szczycie brak, ponieważ położony jest w środku lasu. Po krótkiej przerwie zaczynamy schodzenie zielonym szlakiem.

Żurawnica 724 m n.p.m. (11/20) KBMŁ

Na samym początku schodzenia szlak jest słabo oznaczony i biegną dwie ścieżki koło siebie, które po pewnym czasie łączą się i pojawia się oznaczenie na drzewach. W okolicach szlaku znajdujemy borowiki ceglastopore i kilka innych grzybów. Zielony szlak jest łatwiejszy, ale droga wydłuża nam się, ponieważ jak już jednego grzyba się znajdzie, to potem podświadomie zaczyna się szukać kolejnych.

Po wyjściu z lasu szlak prowadzi przez polane na, której rosły spore ilości jeżyn. Można powiedzieć, że ta wycieczka była obfita w różne dary natury. Po przejściu około kilometra od szczytu zaczyna się asfalt i droga prowadzi prosto do samochodu. W Krzeszowie nie ma zbyt wiele atrakcji więc udajemy się z powrotem do namiotu. Na tym szczycie nie ma pieczątki, ale można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie pod tabliczką.

Do zobaczenia na szlaku Magia Gór:)  

Galeria: Zdjęcia.

Trasa: ok. 6 km według endomondo.

Szlak: czerwony, zielony.

Nasz czas: ok. 3 h.

Suma podejść: 234m.

Suma zejść: 220m.

Punty GOT: 6. 

Przebieg wycieczki:

Total Page Visits: 2032 - Today Page Visits: 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.