Beskid Mały

Kocierz i Wielka Cisowa Grapa, czyli kolejne szczyty korony Beskidu Małego z KZKG RP

29.07.2018 Zajazd nad przełęczą Kocierską–>Kocierz(879 m n.p.m.)–>Wielka Cisowa Grapa(853 m n.p.m.)–>Zajazd nad przełęczą Koierską

Z racji tego, że nasz urlop dobiegł końca i trzeba było się jeszcze spakować, to na zakończenie postanawiamy zdobyć jeszcze dwa szczyty wchodzące w skład korony Beskidu Małego. Są nimi Kocierz oraz Wielka Cisowa Grapa. Trasę zaczynamy z Zajazdu nad Kocierską i udajemy się czerwonym szlakiem w kierunku szczytu Kocierza. Po drodze sporo błota oraz połamanych i poobcinanych drzew. Są znaki wycinka drzew, ale jest to robione w fatalny sposób, ponieważ wszystko leży pod nogami, a szlak nie jest zamknięty dla turystów. Trasa jest całkiem przyjemna, jednak trzeba zaznaczyć, że jest sporo otwartej przestrzeni w porównaniu z innymi szczytami Beskidu Małego. Po przejściu niespełna trzech kilometrów mijamy szczyt Kocierza, nie zauważając tabliczki i udajemy się dalej.

Kocierz 879 m n.p.m. (14/20) KBMŁ

Dosłownie po przejściu szczytu wyłania się w oddali Wielka Cisowa Grapa, ale żeby do niej dojść szlak straci na wysokości, aby potem znów podejść pod górę. Znak określający szczyt jest z 15 minut od prawidłowego szczyty, na którym jak można było się domyśleć oznaczenia już nie ma. Postanawiamy jednak tam wejść i odpocząć w cieniu.

Wielka Cisowa Grapa 853 m n.p.m. (15/20)KBMŁ

Droga powrotna mija bezproblemowo, a ludzi na szlaku jak na lekarstwo. Jedynie co nas bardzo zdziwiło to fakt spotkania śpiącego Pana na środku szlaku. Po obudzeniu go i sprawdzeniu, czy nic u się nie stało wyjaśnił, że jest zmęczony i musi trochę odpocząć. Sytuacja co najmniej dziwna biorąc pod uwagę fakt, że był to środek dnia, ale na prośbę samego zmęczonego postanawiamy dać mu spokój wiedząc, że za nami idą dwie starsze panie, które zapewne też go obudzą.

Do samochodu wracamy tą samą drogą i łącznie zajmuje nam to trochę ponad cztery godziny. Tabliczki są na obu szczytach, natomiast pieczątek brak. Gastronomia jest w miejscu startu i powrotu, czyli na przełęczy Kocierskiej.

Do zobaczenia na szlaku Magia Gór:)

Galeria: Zdjęcia.

Trasa: ok. 13 km według endomondo.

Szlak: czerwony.

Nasz czas: ok. 4:15 h.

Suma podejść: 381 m.

Suma zejść: 383 m.

Punty GOT: 12.

Przebieg wycieczki:

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 3098 - Today Page Visits: 8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.