Beskid Makowski

Babica na otwarcie sezonu 2020 z KZKG RP

06.01.2020 Bieńkówka–>Babica Zachodnia (633 m.n.p.m.)–>Babica (727 m.n.p.m.)–>Bieńkówka

Na pierwszą wycieczkę w 2020 roku wybraliśmy się do Bieńkówki, aby wejść na Babice. W tym roku sezon górski rozpoczęliśmy już szóstego stycznia, czyli można powiedzieć, że bez przerwy zimowej. Spowodowane jest to na pewno tym, że Hania jest już starsza, ale i my z roku na rok nabywamy większego doświadczenia. Na wycieczkę wybrali się z nami znajomi, którzy też postanowili poszukać śniegu, bo u nas totalnie brak.

Parkujemy samochód w tym samym miejscu co wtedy, gdy wchodziliśmy na Koskową Górę. Udajemy się niebieskim szlakiem w stronę Babicy Zachodniej, a zajmuje nam to pół godziny. Podejście jest łagodne, na początku lekko zabłocone, ale im wyżej, tym więcej śniegu. Po dojściu na Babicę Zachodnią skręcamy w prawo i trzymamy się czerwonego szlaku, który jest też częścią (MSB) Małego Szlaku Beskidzkiego i prowadzi na nasz docelowy szczyt.

Idąc czerwonym szlakiem mijamy wiatę pod którą można odpocząć w upalne dni, jednak my na Babice mamy niecałe trzy kilometry, więc się nie zatrzymujemy. Przejście grzbietem zajmuje nam godzinę, a szlak jest lekko zasypany śniegiem, jednak nie potrzeba żadnego sprzętu, żeby bezpiecznie go pokonać. Na szczycie robimy krótką przerwę na ciepłą herbatę i pamiątkowe zdjęcie, a następnie udajemy się w drogę powrotną.

Babica 727 m.n.p.m. (8/10)

Na powrocie postanawiamy wrócić nieszablonowo, więc wchodzimy na ścieżkę która prowadzi do głównej drogi. W dół również schodzi się spokojnie i pomimo zimy, znów spotykamy na trasie crossa. Hmm taka wizytówka Beskidu Makowskiego??. Po dojściu do głównej drogi pozostają nam trzy kilometry chodnikiem do samochodu. Była to nasza pierwsza zimowa wycieczka, ale na pewno nie ostatnia.

Pozostały nam jeszcze dwa szczyty do zakończenia projektu Beskidu Makowskiego z KZKG RP. Pieczątek i gastronomi brak, ale tym razem jest tabliczka na szczycie, więc można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.    

Do zobaczenia na szlaku Magia Gór:)

Galeria: Zdjęcia.

Trasa: 8 km według mapa turystyczna.

Szlak: niebieski, czerwony.

Nasz czas: 3:15 h.

Suma podejść: 309 m.

Suma zejść: 309 m.

Punty GOT: 8

Przebieg wycieczki: 

 

      

Total Page Visits: 1930 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.